Om oss

I 1962 startet Th.Nilsen med salg av campingvogner fra England, av merkene Sprite og Bluebird.

Ideen til dette fikk han etter en sommerferie med telt i Danmark.

Første året solgte han 12 vogner, og historien om Campinggården ble startet.

Salget gikk bedre og bedre og i 1968 kunne vi ta i bruk vårt eget bygg med utstillingshall og verksted.
Firmaet hadde nå 6 ansatte og solgte nesten 200 campingvogner i året.

 

I 1972 feiret vi 10 års jubileum med salg av vogn nr.1.000

Allerede i 1973 ble det behov for utvidelse og nytt verksted ble bygget.
Butikken var nå 300 kvm og verkstedet 225 kvm.

 I 1980 ble Campinggården gjort om til aksjeselskap og Th.Nilsens svigersønn Stein ble etterhvert selskapets leder.

1984-Vi startet som forhandler av Hobby.

1987-Vi feriet 25 års jubileum med et eventyrlig salg av Hobby campingvogner.

1992-30 års jubileum og "dårlige " tider i Norge med lavt salg. Vi hadde 7 ansatte.

2001-Kjøp av eiendom i Lier for planlegging av nytt bygg.

2003-Nybygg i Vestre Linnesvei tas i bruk etter påske.

Endelig på plass i tidsriktige lokaler med innvendig utstilling inntil 15 enheter, verksted på 500kvm

og utvendig plass til inntil 100 enheter.

Våre ansatte hjelper deg

Daglig leder
Paal Lyche
Tlf. 90 04 01 80
paal@campinggarden.no
Salgssjef, salg bobil og vogn
Tom Furrevik
Tlf. 90 92 01 01
tom@campinggarden.no 

Kunderådgiver, salg vogn
Gyri Ullhaug
Tlf. 94 47 44 76
gyri@campinggarden.no 


Kundemottaker

Kenneth Bruerberg
Tlf. 48 31 81 55
kenneth@campinggarden.no

Reservedeler
Geir Kristoffersen
Tlf. 91 38 40 65
tom@campinggarden.no

Butikk/utstyr
Mayken Nilsen.
Tlf. 91 56 80 19
mayken@campinggarden.no

Regnskap
Irene Henriksen
Tlf. 48 84 78 70
irene@campinggarden.no

Mekaniker avd.Lier

Per Ivar Bye 
Eigil A. Hansen
Nils-Thore Andersen
Stian Green

Utemekaniker.
Kay Andre Amundsen

Uteservice/garanti.
Arild Viken
Tlf. 91 55 68 04.

service@campinggarden.no

Sjåfør
Erik Odden
Tlf. 91 56 80 13

firmapost@campinggarden.no